BZX584B6V2
Mfr.Part #
BZX584B6V2
Manufacturer
YANGJIE
Description
SOD-523 6.2V 0.2W Diodes Zener
Manufacturer :
YANGJIE
Product Category :
Diodes - Zener - Single
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
150°C TJ
Package / Case :
SC-79, SOD-523
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Diode Type :
ZENER DIODE
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
20 Weeks
HTS Code :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900mV @ 10mA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power - Max :
150mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Impedance-Max :
10Ohm