BZW04-239BH
Mfr.Part #
BZW04-239BH
Description
TVS DIODE 239VWM 384VC DO204AL
Product Category :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Type :
Zener
Series :
Automotive, AEC-Q101, BZW04
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
266V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
384V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.1A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
DO-204AL (DO-41)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
239V
Power - Peak Pulse :
400W