BZT52B3V3-E3-18
Mfr.Part #
BZT52B3V3-E3-18
Manufacturer
Vishay
Package / Case
SOD-123
Description
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Weight :
10.290877mg
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pin Count :
2
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Impedance :
80Ohm
Number of Elements :
1
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
410mW
Zener Current :
109mA
JESD-30 Code :
R-PDSO-G2
Terminal Form :
Gull wing
Reference Voltage :
3.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
SOD-123
Tolerance :
±2%
Working Test Current :
5mA
Zener Voltage :
3.3V
Pbfree Code :
yes
Power Dissipation :
500mW