BZT52B30S
Mfr.Part #
BZT52B30S
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
SC-90, SOD-323F
Description
DIODE ZENER 30V 500MW SOD-323
Manufacturer :
Rectron USA
Tolerance :
±2%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
30V
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45nA @ 21V
Impedance-Max :
80Ohms
Power - Max :
200mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1V @ 10mA
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
SOD-323F
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
BZT52B30S
Rectron USA BZT52B30S
80Ohms ±2% 45nA @ 21V -65°C~150°C TJ SC-90, SOD-323F
BZT52B30S RRG Overview
A reverse leakage current of 45nA @ 21V is required to supply this electrical device.Zener (Nom)'s maximum voltage is reduced to zero during operation.1V @ 10mA is reached when the maximum voltage - Forward (Vf) is supplied for its operation.
BZT52B30S RRG Features
reverse leakage current of 45nA @ 21V
45nA @ 21V is the maximum voltage (Tol)