BZT52B2V4S
Mfr.Part #
BZT52B2V4S
Manufacturer
YANGJIE
Package / Case
SC-90, SOD-323F
Description
SOD-323 2.4V 0.3W Diodes Zener
Manufacturer :
YANGJIE
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45μA @ 1V
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1V @ 10mA
Factory Lead Time :
20 Weeks
Impedance-Max :
100Ohms
Power - Max :
200mW
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4V
Supplier Device Package :
SOD-323F
Datasheets
BZT52B2V4S
100Ohms ±2% 45μA @ 1V -65°C~150°C TJ SC-90, SOD-323F
BZT52B2V4S RRG Overview
An electrical device such as this requires reverse leakage current of 45μA @ 1V.During operation, the maximum voltage - Zener (Nom) is reduced to 2.4V volts.As soon as the maximum voltage - Forward (Vf) is supplied, it reaches 1V @ 10mA V.
BZT52B2V4S RRG Features
reverse leakage current of 45μA @ 1V
45μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)