BZT52B20S
Mfr.Part #
BZT52B20S
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
SOD-323
Description
DIODE ZENER 20V 500MW SOD-323
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
20V
Power - Max :
200mW
Tolerance :
±5%
Package / Case :
SOD-323
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100nA @ 14V