BZT52B13S
Mfr.Part #
BZT52B13S
Manufacturer
YANGJIE
Package / Case
SOD-323
Description
SOD-323 13V 0.3W Diodes Zener
Manufacturer :
YANGJIE
Current - Reverse Leakage @ Vr :
0.1uA @ 10V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
SOD-323
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt) :
25 Ohms
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Product Status :
Active
Tolerance :
±2.15%
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Power - Max :
200mW