BZG05C6V2-M3-18
Mfr.Part #
BZG05C6V2-M3-18
Description
DIODE ZENER 6.2V 1.25W DO214AC
Stock
9
In Stock :
9
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2V
Power - Max :
1.25W
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1μA @ 3V
Tolerance :
±6.45%