BZG05C22-M3-08
Mfr.Part #
BZG05C22-M3-08
Description
DIODE ZENER 22V 1.25W DO214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500nA @ 16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Max :
1.25W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 200mA
Tolerance :
±5.68%
Impedance-Max :
25Ohms
Operating Temperature :
150°C TJ
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22V