BZG05B82-HM3-08
Mfr.Part #
BZG05B82-HM3-08
Description
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
Diodes - Zener - Single
Power - Max :
1.25W
Operating Temperature :
150°C TJ
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 200mA
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500nA @ 62V
Impedance-Max :
200Ohms