BZG03C91-HM3-08
Mfr.Part #
BZG03C91-HM3-08
Description
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC
Stock
3
In Stock :
3
Diodes - Zener - Single
Operating Temperature :
150°C TJ
Published :
2018
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±6.04%
Impedance-Max :
200Ohms
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
91V
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1μA @ 68V
Power - Max :
1.25W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 500mA