BZD27C24P-M3-08
Mfr.Part #
BZD27C24P-M3-08
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-219AB
Description
DIODE ZENER 24V 800MW DO219AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Working Test Current :
25mA
Lead Free :
Lead Free
Halogen Free :
Halogen Free
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
800mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Breakdown Voltage :
24V
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
DO-219AB
Impedance :
15Ohm
Number of Elements :
1
Configuration :
Single
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 200mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1μA @ 18V
Voltage Tol-Max :
5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
15mg
Mount :
Surface Mount
Reference Voltage :
24V