BZD27B30P-E3-08
Mfr.Part #
BZD27B30P-E3-08
Manufacturer
Vishay
Description
DIODE ZENER 30V 800MW DO219AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
30V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 200mA
HTS Code :
Diode Type :
ZENER DIODE
Series :
Automotive, AEC-Q101, BZD27B
Power - Max :
800mW