BZ118100WV10136CB1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BZ118100WV10136CB1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial, Can - Screw Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 30KV AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
30000V 30kV
Size / Dimension :
4.961Diax4.213L 126.00mmx107.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Mount :
Chassis Mount
Length :
107.0102mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type :
Chassis Mount
Capacitance :
100pF
Vishay BZ118100WV10136CB1
100pF 30000V 30kV Ceramic Capacitor ±10% 4.961Diax4.213L 126.00mmx107.00mm Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
BZ118100WV10136CB1 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 4.961Diax4.213L 126.00mmx107.00mm.
BZ118100WV10136CB1 Features
a size/dimension of 4.961Diax4.213L 126.00mmx107.00mm