BXRV-TR-2765G-10A0-A-23-S2
Mfr.Part #
BXRV-TR-2765G-10A0-A-23-S2
Description
TW LED ARRAY, LES=9MM, VF=18V, I
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse, 6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
17.6V Warm White, 18V Cool White
Configuration :
Square
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Color :
White, Warm / White, Cool
Lumens/Watt @ Current - Test :
111 lm/W Warm White, 128 lm/W Cool White
CRI (Color Rendering Index) :
90
Temperature - Test :
25°C
Package :
Tray
Series :
Vesta? Tunable White Gen 2
Current - Test :
500mA
Wavelength :
Lens Type :
Flat
Viewing Angle :
130°
Current - Max :
700mA
Type :
Chip On Board (COB)
Size / Dimension :
15.90mm L x 15.90mm W