BXRV-TR-1830G-10A0-B-25
Mfr.Part #
BXRV-TR-1830G-10A0-B-25
Description
TW9 GEN 2 TUNABLE WHITE LED ARRA
Size / Dimension :
15.90mm L x 15.90mm W
Power Rating :
8.7W
Size :
5x20mm
Series :
FUA
Contact Material :
Orientation :
Horizontal
Luminous Flux @ Current/Temperature :
980lm
Current Rating :
16/30 A
CCT (K) :
1800K 5-Step MacAdam Ellipse, 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Product Status :
Active
Contact Finish :
Current - Max :
480mA
Color :
White, Warm
Base Product Number :
BXRV-TR-1830
Current - Test :
250mA
Height :
1.65mm
Configuration :
Square
RoHS :
yes
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Wavelength :
Features :
Temperature - Test :
25°C
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Holder
Package :
Bulk
Fuse Type :
Note :
Termination Style :
CRI (Color Rendering Index) :
90
Number of Circuits :
1
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.8V