BXRE-50E0400-B-84
Mfr.Part #
BXRE-50E0400-B-84
Description
LED COB WARM
Product Category :
Wavelength :
Lens Type :
Flat
Current - Max :
1A
Size / Dimension :
12.50mm L x 12.50mm W
Series :
Gen 8 V6 Array
Features :
Lumens/Watt @ Current - Test :
179 lm/W
Type :
Chip On Board (COB)
CCT (K) :
5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Base Product Number :
BXRE-50
Luminous Flux @ Current/Temperature :
483lm (Typ)
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
6.30mm Dia
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
8.4V
Current - Test :
320mA