BXRC-35E1000-C-83-SE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BXRC-35E1000-C-83-SE
Manufacturer
Bridgelux, Inc.
Description
VERO SE 10C WARM WHITE LED ARRAY
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Product Category :
Features :
Type :
Chip On Board (COB)
Lumens/Watt @ Current - Test :
177 lm/W
Series :
Gen 8 Vero? SE 10 Array
Height :
3.60mm
Configuration :
Round
Current - Max :
1A
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Temperature - Test :
25°C
Color :
White, Warm
Package :
Tray
Product Status :
Active
Lens Type :
Flat
Size / Dimension :
30.80mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1633lm (Typ)
Current - Test :
300mA
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
30.7V