BWVS00808040151T00
Mfr.Part #
BWVS00808040151T00
Package / Case
3131 (8080 Metric)
Current Rating (Amps) :
810 mA
Inductance :
150 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Tolerance :
±30%
DC Resistance (DCR) :
480mOhm
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings :
Package / Case :
3131 (8080 Metric)
Features :
Chilisin Electronics BWVS00808040151T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD