BWVS005050403R6M00
Mfr.Part #
BWVS005050403R6M00
Package / Case
2020 (5050 Metric)
DC Resistance (DCR) :
31mOhm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
2.9 A
Current - Saturation (Isat) :
3.7A
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Inductance :
3.6 µH
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Chilisin Electronics BWVS005050403R6M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD