BWVS005050402R2T00
Mfr.Part #
BWVS005050402R2T00
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
5.13A
DC Resistance (DCR) :
21mOhm
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps) :
3.33 A
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Tolerance :
±30%
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics BWVS005050402R2T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD