BWVS00404018330T00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWVS00404018330T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
BWVS
Frequency - Self Resonant :
Current Rating (Amps) :
630 mA
Supplier Device Package :
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
530mOhm
Shielding :
Shielded
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±30%
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation (Isat) :
720mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
33 µH
Features :
Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
Chilisin Electronics BWVS00404018330T00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD