BWVS00404018151T00
Mfr.Part #
BWVS00404018151T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Series :
BWVS
Current - Saturation (Isat) :
310mA
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm
Current Rating (Amps) :
270 mA
Chilisin Electronics BWVS00404018151T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD