BWVF006060281R0M00
Mfr.Part #
BWVF006060281R0M00
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Q @ Freq :
Series :
BWVF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
1 µH
Current - Saturation (Isat) :
7.11A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
12mOhm
Current Rating (Amps) :
5.67 A
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Chilisin Electronics BWVF006060281R0M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD