BWVF00606020100M00
Mfr.Part #
BWVF00606020100M00
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps) :
1.44 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
1.89A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Series :
BWVF
Inductance :
10 µH
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics BWVF00606020100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD