BWVF005050201R5T00
Mfr.Part #
BWVF005050201R5T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Inductance :
1.5 µH
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Current - Saturation (Isat) :
4.41A
Size / Dimension :
0.197 L x 0.197 W (5.00mm x 5.00mm)
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
DC Resistance (DCR) :
23mOhm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Tolerance :
±30%
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
BWVF
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.087 (2.20mm)
Active
Chilisin Electronics BWVF005050201R5T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD