BWVF004040261R0T00
Mfr.Part #
BWVF004040261R0T00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps) :
3.6 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
1 µH
Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
BWVF
Features :
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Chilisin Electronics BWVF004040261R0T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD