BWQC00453226331M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWQC00453226331M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
6.8Ohm Max
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Current Rating (Amps) :
100 mA
Current - Saturation (Isat) :
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
330 µH
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
3.6MHz
Series :
BWQC
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Features :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.142" W (4.50mm x 3.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Chilisin Electronics BWQC00453226331M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD