BWQC00322520100ML1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWQC00322520100ML1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Inductance :
10 µH
Current Rating (Amps) :
450 mA
Frequency - Self Resonant :
26MHz
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Series :
BWQC
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Ratings :
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Chilisin Electronics BWQC00322520100ML1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD