BWNC00372926470K00
Mfr.Part #
BWNC00372926470K00
Inductance :
47 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Q @ Freq :
15 @ 2.52MHz
Current - Saturation (Isat) :
210mA
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
DC Resistance (DCR) :
1.64Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Size / Dimension :
0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm)
Chilisin Electronics BWNC00372926470K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD