BWNC003729261R5J00
Mfr.Part #
BWNC003729261R5J00
Size / Dimension :
0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm)
Inductance :
1.5 µH
Current - Saturation (Isat) :
1.125A
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Q @ Freq :
20 @ 7.96MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Tape and Reel (TR)
Chilisin Electronics BWNC003729261R5J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD