BWNC00372926181K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWNC00372926181K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Features :
Inductance :
180 µH
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
BWNC
Q @ Freq :
15 @ 796kHz
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation (Isat) :
105mA
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Tolerance :
±10%
Type :
Drum Core, Wirewound
Chilisin Electronics BWNC00372926181K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD