BWNC00372926151K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWNC00372926151K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.146" L x 0.114" W (3.70mm x 2.90mm)
Product Status :
Active
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Current - Saturation (Isat) :
120mA
Tolerance :
±10%
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
15 @ 796kHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Shielding :
Unshielded
Inductance :
150 µH
DC Resistance (DCR) :
6.1Ohm Max
Supplier Device Package :
Series :
BWNC
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BWNC00372926151K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD