BWLT00241810330K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWLT00241810330K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
13.5Ohm Max
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Current - Saturation (Isat) :
200mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Type :
Drum Core, Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Ratings :
Series :
BWLT
Frequency - Self Resonant :
Features :
Inductance :
33 µH
Shielding :
Unshielded
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.094" L x 0.073" W (2.40mm x 1.85mm)
Chilisin Electronics BWLT00241810330K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD