BWLS003025221R8K00
Mfr.Part #
BWLS003025221R8K00
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Tolerance :
±10%
Ratings :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.098" W (2.99mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
1.8 µH
Q @ Freq :
54 @ 50MHz
Current - Saturation (Isat) :
Chilisin Electronics BWLS003025221R8K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD