BWLS00161109R91K00
Mfr.Part #
BWLS00161109R91K00
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Features :
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
330MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Q @ Freq :
17 @ 7.9MHz
Current Rating (Amps) :
670 mA
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
910 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
DC Resistance (DCR) :
760mOhm Max
Chilisin Electronics BWLS00161109R91K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD