BWLS00161109R78J00
Mfr.Part #
BWLS00161109R78J00
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
850 mA
Frequency - Self Resonant :
460MHz
Inductance :
780 nH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
830mOhm Max
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Q @ Freq :
17 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Series :
BWLS
Chilisin Electronics BWLS00161109R78J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD