BWLS00161109R22K00
Mfr.Part #
BWLS00161109R22K00
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.35 A
Features :
Inductance :
220 nH
Q @ Freq :
17 @ 7.9MHz
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
1.05GHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Chilisin Electronics BWLS00161109R22K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD