BWLS001611098R2J00
Mfr.Part #
BWLS001611098R2J00
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
DC Resistance (DCR) :
3.8Ohm Max
Q @ Freq :
17 @ 7.9MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Inductance :
8.2 µH
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
400 mA
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Surface Mount
Chilisin Electronics BWLS001611098R2J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD