BWLS0016110972NJ00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWLS0016110972NJ00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Series :
BWLS
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Inductance :
72 nH
Material - Core :
Ferrite
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
17 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Ratings :
Chilisin Electronics BWLS0016110972NJ00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD