BWLS001611093R3K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWLS001611093R3K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Features :
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
84MHz
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Current Rating (Amps) :
440 mA
Series :
BWLS
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
3.3 µH
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
17 @ 7.9MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Chilisin Electronics BWLS001611093R3K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD