BWLS00100606R22J00
Mfr.Part #
BWLS00100606R22J00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant :
1.15GHz
Tolerance :
±5%
Inductance :
220 nH
Q @ Freq :
11 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps) :
380 mA
DC Resistance (DCR) :
530mOhm Max
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BWLS00100606R22J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD