BWLS00100606R20J00
Mfr.Part #
BWLS00100606R20J00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Inductance :
200 nH
DC Resistance (DCR) :
440mOhm Max
Size / Dimension :
0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Current Rating (Amps) :
400 mA
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Q @ Freq :
11 @ 50MHz
Chilisin Electronics BWLS00100606R20J00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD