BWLS00060404R10J00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWLS00060404R10J00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
1.5GHz
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
7 @ 100MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.023" L x 0.018" W (0.58mm x 0.46mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
430 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
BWLS
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Features :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Inductance :
100 nH
DC Resistance (DCR) :
410mOhm Max
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Chilisin Electronics BWLS00060404R10J00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD