BWHP001610084N3H00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWHP001610084N3H00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Series :
BWHP
DC Resistance (DCR) :
88mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
4.3 nH
Features :
Material - Core :
Ceramic
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±3%
Product Status :
Active
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Chilisin Electronics BWHP001610084N3H00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD