BWHC001812103N9K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWHC001812103N9K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
5.9GHz
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Inductance :
3.9 nH
Type :
Drum Core, Wirewound
Current Rating (Amps) :
2.2 A
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
BWHC
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Shielding :
Unshielded
Chilisin Electronics BWHC001812103N9K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD