BWCT001609063N3H00
Mfr.Part #
BWCT001609063N3H00
DC Resistance (DCR) :
39mOhm Max
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Tolerance :
±3%
Ratings :
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Q @ Freq :
26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Inductance :
3.3 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Chilisin Electronics BWCT001609063N3H00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD