BWCT0016090636NG00
Mfr.Part #
BWCT0016090636NG00
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
DC Resistance (DCR) :
335mOhm Max
Features :
Current Rating (Amps) :
600 mA
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±2%
Inductance :
36 nH
Chilisin Electronics BWCT0016090636NG00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD