BWCT001609062N0K00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWCT001609062N0K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
12GHz
Material - Core :
Ceramic
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
BWCT
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Q @ Freq :
21 @ 250MHz
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
DC Resistance (DCR) :
34mOhm Max
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1.9 A
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
2 nH
Chilisin Electronics BWCT001609062N0K00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD