BWCS004938348R2G00
Mfr.Part #
BWCS004938348R2G00
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Q @ Freq :
35 @ 50MHz
Current Rating (Amps) :
200 mA
Size / Dimension :
0.195" L x 0.150" W (4.95mm x 3.81mm)
DC Resistance (DCR) :
7Ohm Max
Inductance :
8.2 µH
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Tolerance :
±2%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.135" (3.43mm)
Shielding :
Unshielded
Chilisin Electronics BWCS004938348R2G00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD